روش های نگهداری کیف چرم زنانه

 • دسته بندی:
 • تاریخ درج:

آیا به تازگی کیف چرم زنانه خریده اید که از چرم مصنوعی ساخته شده است؟ اگر چنین است باید به شما تبریک گفت چرا که در هر حال خرید یک کیف چرم مصنوعی بهتر از خرید کیفی با چرم طبیعی است که برای ساخت آن جان یک جانور گرفته شده است.

چرم مصنوعی معمولا از پلی اورتان ساخته می شوند و در بیشتر موارد کیف های ساخته شده از چرم مصنوعی نسبت به نمونه های طبیعی ارزان تر هستند و با توجه به پیشرفت تکنولوژی، حالا کیف های مصنوعی شکل و ظاهری شبیه کیف های ساخته شده از چرم طبیعی دارند.

در هر حال اگر تا به حال کیف چرم زنانه از نوع چرم مصنوعی نداشته اید، باید بدانید که چگونه از آن مراقبت و نگهداری کنید، تا برای سال های سال شکل ظاهری خود را حفظ کند.

چون کیف های چرم مصنوعی به صورتی ساخته می شوند که شبیه نمونه های طبیعی چرم باشند، روش نگهداری آن ها هم شباهت زیادی به کیف های اصل دارند.

 • کیف چرم زنانه را تمیز نگه دارید.

خانم ها تقریبا هر چیزی را در کیف های دستی خود نگه می دارند، از پول نقد گرفته تا لوازم آرایش و اقلام خوراکی. اما این مسئله می تواند باعث کثیف شدن کیف هم بشود. اولین گام برای تمیز نگه داشتن کیف چرم این است که اجازه ندهیم کثیف شود. در ادامه چندین نکته در این باره ارائه می شود.

 • یک کیف یا کیسه آرایش بخرید. بیشتر اقلام آرایشی معمولا سر دار هستند، و ممکن است در مواقع بالا و پائین شدن کیف سر آن ها باز شود و نشانه ها و آثار خود را روی بدنه کیف به جا می گذارند.کیف آرایش از این اتفاق جلوگیری می کند.
 • خودکارهای خود را حتما با سر داخل کیف بگذارید.
 • چگونه یک کیف چرم مصنوعی را تمیز کنیم.

در هر حال ممکن است که کیف شما کثیف شود. مقداری از نوشابه، آب میوه، یا هر چیز دیگری ممکن است به صورتی تصادفی روی سطح کیف پاشیده شود و جای لک آن بماند.اما اصلا نگران نباشید، تمیز کردن این دست کیف ها خیلی راحت است البته اگر به صورت درست انجام شود.

 • مخلوطی از آب و صابون یا یک ماده شوینده نه چندان قوی درست کنید.
 • یک تکه ابر یا هر تکه پارچه( که سطحی زبر و سخت نداشته باشد) را داخل این مایع کنید.
 • مخلوط درست شده را روی یک سطح بسیار کوچک از کیف امتحان کنید. اگر ممکن است این کار را روی سطح داخلی یا روی بند کیف انجام دهید. از این مسئله اطمینان حاصل کنید که مایع مورد استفاده رنگ کیف را نمی برد.
 • به آرامی پارچه یا اسفنج را روی نقطه ی لک بکشید. اگر لک پاک نشد، از مخلوط آب به اضافه کمی سرکه استفاده کنید. سرکه علاوه بر اینکه آسیبی به چرم مصنوعی وارد نمی کند، بوی بد احتمالی ناشی از لک ها را هم از بین می برد.
 • بعد از تمیز شدن لک، اجازه دهید که کیف به طور کامل خشک شود، اگر این کار را نکنید، زمینه رشد باکتری روی سطح کیف را فراهم آورده اید.

 

 • چگونه از ترک ترک شدن کیف چرم زنانه جلوگیری کنیم.

چرم های واقعی از پوست جانوران تهیه می شوند و در معرض تابش شدید آفتاب ممکن است که دچار ترک شوند و به این ترتیب شکل و ظاهرشان خراب شود. چرم های مصنوعی هم از این قاعده مستثنا نیستند و در صورتی که مراقبت لازم از آنها به عمل نیاید ترک ترک و پوست پوست می شوند.

ترک ترک شدن کیف چرم مصنوعی در وهله اول می تواند از تاثیر اشعه آفتاب بر ساختارهای مولکولی ماده ساخته شده آن ایجاد شود. برای جلوگیری از این پدیده، سعی کنید که کیفتان به هیچ وجه برای مدت طولانی در معرض آفتاب نباشد.مثلا رها کردن کیف برای مدت زمانی طولانی داخل ماشین و در فضای بیرونی می تواند یکی از این موارد باشد.

روش های نگهداری کیف چرم زنانه از جنس چرم مصنوعی

علاوه بر تمیز کردن کیف و دور نگه داشتن آن از نور آفتاب، نگهداری صحیح نیز در این زمینه مهم است.

 • کیف خود را از چوب لباسی یا هرچیز دیگری آویزان نکنید. آویزان بودن کیف برای مدت زمان طولانی می تواند بند آن یا چفت های بندهای آن را شل کند.
 • در بازه های زمانی که از کیف استفاده نمی کنید، داخل آن را از پارچه یا بالشتک های ریز پر کنید. این کار از افتادگی کیف جلوگیری می کند و کمک می کند که کیف شکل خود را حفظ کند.

نتیجه گیری نهایی در رابطه با روش نگهداری از کیف چرم زنانه از جنس چرم مصنوعی

در نهای باید گفت اگرچه موارد ذکر شده، ساده هستند اما اصول نگهداری کاربردی را بیان می کنند چرا که روش نگهداری کیف های چرم زنانه چه از جنس چرم طبیعی باشند و چه از جنس چرم مصنوعی تفاوت خاصی باهم ندارند. در نهایت براحتی و با رعایت چند اصول ساده می توانید سال های سال از کیف چرم زنانه خود مثل روز اول استفاده کنید

روش های نگهداری کیف چرم زنانه