روش های تشخیص چرم طبیعی جهت خرید کیف چرمی

  • دسته بندی:
  • تاریخ درج:

یکی از بزرگترین دغدغه های خریداران کیف چرم زنانه، تشخیص چرم طبیعی و چرم مصنوعی است. خرید کیف چرمی جز اقلام لوکس و البته گران قیمت محسوب می شود. به همین دلیل تشخیص چرم طبیعی بسیار مهم است.

شاید بی دردسرترین راه برای اطمینان از خرید یک کالای چرم، خرید از فروشگاه های معتبر تولیدکننده این اقلام باشد. وقتی که فروشنده، تولیدکننده ای معتبر باشد، مراجعه به شعبه یا خرید اینترنتی از سایت اصلی فروشگاه می تواند تضمین اصالت کالا باشد. در ایران هم فروشگاه های چرم معتبر کم نیستند و خرید از آن ها تقریبا با اطمینان صد درصدی از اصالت کالا همراه است.

در ادامه نکاتی برای تشخیص چرم طبیعی جهت خرید کیف چرمی ارائه می شود.

  • توجه به علامت، اسم یا نشان کالا یا برند

به طور کلی کالاهای چرم اصل (کیف، کفش، کت و غیره)، توسط تولیدکننده های بزرگ تولید و عرضه می شوند. به همین دلیل عمده این محصولات، از نام، نشانه و عنوان برند برخوردار هستند. چرا که این تولیدکنندگان مشتاق هستند که به این ترتیب خود را معرفی و تبلیغ کنند. اگر روی کالا عنوان " چرم دست ساز" خورده بود یا اینکه محصول هیچگونه نام، عنوان و نشانه ای نداشت، پس کاملا می توانید به اصالت آن مشکوک شوید.اگر فکر می کنید که تکیه صرف به عنوان، نام و نشانه کافی نیست پس به موارد دیگر که در ادامه ارائه می شود توجه کنید.

  • بوی چرم

شاید به نظر خنده دار باشد که در یک فروشگاه بایستید و کیف چرمی، کفش یا کالای چرم دیگری را بو کنید. اما بوی محصولات چرم یکی از بهترین نشانه ها برای تشخیص اصل بودن چرم طبیعی است. چرم طبیعی بوی خاصی دارد که کاملا متفاوت از چرم مصنوعی است. برای اینکه بواسطه بو قادر به تشخیص کالاهای چرم باشید، از کالای چرمی که دارید و در مورد اصالت آن اطمینان دارید استفاده کنید. حتی اگر سال ها هم از تولید کالای چرمی گذشته باشد، همچنان بوی خاص خود را حفظ کرده است.

  • تشخیص چرم با لمس

چرم واقعی هم می تواند زبر باشد و هم نرم، اما اگر با محصولی مواجه شدید که بیش از حد نرم بود در مورد اصالت ان تردید کنید.

  • توجه به پرزهای محصول

چرم های واقعی از نوع و حالت پرزی غیر همگون برخوردارند، در واقع یک الگوی مشخص و ترتیب مساوی و یک شکل نشان می دهد که کالای مورد بحث، چرم واقعی نیست. هنگام خرید کیف چرمی فراموش نکنید که چرم طبیعی از پوست حیوانات ساخته شده و قرار نیست که شکل و حالتی ثابت و بدون نقص داشته باشد، یک حالت و الگوی ثابت نشان از ماشینی بودن چرم دارد.

  • خم کردن چرم

کالای چرم مورد نظر را خم کنید. چرم های واقعی از نوع و حالت کشسانی خاصی برخوردار است، و نوع تغییر رنگ و انعطاف آنها حالت طبیعی دارد. چرم مصنوعی از ساختار و شاکله ای سخت تر برخوردار است و در مقایسه با چرم طبیعی خم کردن آن سخت تر است.

  • ارزان بودن نشانه ای بر مصنوعی بودن چرم است

به طور کلی چرم های طبیعی قیمت بالایی دارند، پس اگر با کیف چرمی مواجه شدید که قیمت خیلی پائینی داشت در مورد مصنوعی بودن آن تردید نکنید.

نتیجه گیری

نکاتی که در بالا در ارتباط با تشخیص چرم طبیعی و چرم مصنوعی مورد اشاره قرار گرفت در صورت تماس مستقیم با کالا قابل راستی آزمایی است. پس در صورتی که تصمیم به خرید اینترنتی کیف چرم زنانه داشتید حتما باید این خرید از سایت یک فروشگاه معتبر اینترنتی انجام شود، چرا که تشخیص چرم طبیعی با استفاده از تصویر آن تقریبا غیرممکن است.

روش های تشخیص چرم طبیعی جهت خرید کیف چرمی