چگونه از کیف چرمی طبیعی و مصنوعی نگهداری کنیم؟

  • دسته بندی:
  • تاریخ درج:

برای حمل لوازم ارزشمند و گران قیمت، تا رژلب های رنگارنگ، همیشه به کیف دستی خود وابسته هستیم. گاهی شیفته ظاهر خاص و متمایز کیفی می شویم، که به تنهایی در ویترین های شلوغ خودنمایی می کند.

گاهی هم چشم بسته و بی تفاوت، فقط به کیسه ای فکر می کنیم که وسایل روزانه مان را این طرف به آن طرف بکشیم. به هر حال، چه کیف محبوبمان چرمی و با سبک قدیمی باشد، چه جدیدترین اثر طراح معروف، به نگهداری درست احتیاج دارد. برای تمیز نگاه داشتن کیف چرمی، روش های ساده زیر را دنبال کنید:

پاک کردن گردو خاک

هفته ای یک بار کیف چرم خود را با یک پارچه میکرو فایبر، از هر آلودگی پاک کنید. همچنین می توانید از دستمال مرطوب بدون الکل استفاده کنید.برای پاک کردن خاک یا هر آلودگی دیگری از سطحی خارجی یا داخلی کیف چرم، از صابون استفاده کنید. ترکیب آب گرم ویک قطره مایع شستشو را به کمک یک اسفنج یا پارچه به سطح کیف بکشید.
هنگام استفاده از مواد شوینده برای محصولات جیر، صابون یا هر مایع دیگر را با پارچه کاملاً خیس پاک کنید، تا لکه پاک کننده روی سطح آن ایجاد نشود.

از بین بردن لکه قوی و جوهر

برای پاک کردن لکه های خودکار از کیف چرمی خود، روی سطح آن الکل بمالید. اما برای پیشگیری از کم رنگ شدن چرم، قبل از این کار آن را روی سطح بدون لکه امتحان کنید

این نکات کوچک رادر نگهداری کیف چرم از قلم نیاندازید:

  • اگر دستتان کثیف است یا تازه از کرم مرطوب کننده استفاده کرده‌اید به کیف چرم تان دست نزنید.
  • کیف تان را در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار ندهید.
  • یک کیف چرمی را هر روز و همیشه استفاده نکنید، گاهی به آن استراحت دهید.

چگونه از کیف چرمی طبیعی و مصنوعی نگهداری کنیم؟